מאמר שהתפרסם בעתון "מנורה" מאת חני לוי

ברכה סעידוב היא מנהלת סלון הכלות "עידן בלבן" בראשון לציון, כבר קרוב ל-20 שנה

  • מלבד הניהול של סלון הכלות , הנותן מענה מושלם לכל דרישות הכלה , ברכה היא מעצבת השמלות של הסלון.
  • לקראת עונת החתונות שהחלה עם סיום החגים שאלנו את ברכה על טיפים וייעוץ לכלה ובכלל על עיצוב ואופנה
  • גם על התרומה לקהילה שהיא חלק בלתי נפרד מהעבודה בסלון הכלות

שאלה: לנהל 20 שנה סלון כלות זה אומר להתעדכן כל פעם מחדש באופנה ובעיצובים החדשים ולהישאר תמיד מחוברת, איך זה מתחבר עם הלימודים שהחלו עוד לפני 40 שנה בבריה"מ?

תשובה: "התחלתי לעסוק בתפירה עוד כנערה בגיל 13 , בגיל 16 המשכתי בלימודי תפירה ועיצוב, היה זה בעיר דושנבה, כיום טג'יקיסטן .עליתי לישראל בגיל 19 וידעתי שאני רוצה להמשיך בתחום, כדי ללמוד את האופנה והסגנון הישראלי נרשמתי ללימודים בשנקר, היה זה כשכבר הייתי נשואה ועם 3 ילדים קטנים. נהניתי מאוד מהלימודים, התחברתי לתחום והחלטתי להתמקד בתחום שדיבר אליי במיוחד – שמלות כלה וערב.

 

"זה התחיל עם שמלות כלה שתפרתי לקרובות משפחה, המשיך עם לקוחות שפנו אלי וכשקיבלתי מחמאות ותודות, ראיתי לקוחות מרוצים ובקשתי להתמקצע – כך נפתח הסלון "עידן בלבן" בראשון לציון"

העיצוב והאופנה מתחדשים כל הזמן ומדי כמה שנים גם חוזרים על עצמם בסגנון שונה, מעצבות השמלות מחוברות למעצבים בחו"ל שהם קובעים את העיצוב והאופנה העכשוויים. מלבד זאת לכל בד יש את הגזרה המתאימה לו, והחשוב מכל, לכל כלה יש את הטעם שלה, האני הפנימי שלה שמתחבר לשמלה שהיא בוחרת וזו הנקודה החשובה ביותר.

"בסלון נמצא קטלוג תמונות ומתוכו בוחרת הכלה את השמלה המתאימה, זה יכול להיות מתוך אחת הקטגוריות הראשיות שלנו: שמלות כלה 2016 ,שמלות כלה 2015שמלות כלה וינטאגשמלות כלה צנועות וכו' כמובן שאפשר לבצע שילובים בין השרוולים, חצאיות וכד'. כיום שמלות התחרה הן מאוד באופנה וגם אני באופן אישי מאוד אוהבת את בד התחרה , יודעת איך לתפור אותו נכון ומה לעשות איתו אבל אני אדגיש שוב, קודם כל שהכלה תתחבר לבגד דרך האני הפנימי שלה"

עידן בלבן - פתרון מושלם לכלה הכולל הכל במקום אחד

עידן בלבן – פתרון מושלם לכלה הכולל הכל במקום אחד

שאלה: צוות הסלון "עידן בלבן" איננו סלון לשמלת כלה בלבד, אלא "הכל לכלה". מה הייחודיות ומדוע החשיבות של "הכל במקום אחד?

תשובה: "בסלון "עידן בלבן" מלבד צוות המעצבות והתופרות, יש גם את המאפרת, הספרית, הקוסמטיקאית ושאר אנשי הצוות, ישנן כלות שבוחרות להתאפר ולהסתרק אצל מאפרת וספר, זה תלוי בבחירה שלהן, ישנם סלונים שלא נותנים את השירות הכולל של שאר אביזרי הכלה והחתונה כמו  . כאחת שעובדת גם עם הנשמה של הכלה חשוב לי לתת לה – בבחירתה כמובן – את כל מה שאפשר במקום אחד.לפעמים הכלה מבינה את החשיבות של הדבר רק לאחר החתונה ואז היא מודה לנו על שבמקום אחד היא קיבלה את כל מה שהיא צריכה ביום כלולותיה.

הכלה תמצא אצלינו: מעצבת , תופרת , מאפרת, אביזרי שיער, תכשיטים משלימים לכלה , עיצוב ציפורניים ואפילו ארוחת צהריים.

כשהכל נמצא בצורה כל כך פשוטה ומאורגנת במקום אחד, זה נותן לכלה רוגע נפשי.כלה לא צריכה להתרוצץ לחפש קישוטי שיער, תוספות שיער או ציפורניים…היא צריכה לנוח , לקבל את הטיפול המגיע לה באופן מושלם ועדיף במקום אחד ובחדר ממוזג, כך נותר לה זמן לצרכים האישיים שלה כמו להתפלל או פשוט לנוח וכך גם לא תזיע מרוב ריצות ונסיעות מטיפול אחד למשנהו.

"מלבד החיסכון הברור במחיר, יש גם את הייתרון של הנסיון והידע לשלב באופן המתאים בין האיפור, השמלה, הינומה, התכשיטים תסרוקת וכו"

השירות בעידן בלבן הוא אדיב ומקצועי

הטיפול ניתן ברמה גבוהה ובעקר מתוך הלב הרגש והנשמה, לכן גם זוכרים אותנו לטובה זמן רב.

"לפני תקופה קצרה פגשתי חברה שבתה למדה רפואה בארה"ב ולקראת חתונתה היא הגיעה לישראל ו"הסתדרה" בסלון שלי, חברתי שמחה לשתף אותי ולספר לי שבתה כבר קיבלה דרגת פרופסור ועדיין היא זוכרת ומודה על הפינוק והיחס שקיבלה ככלה"

שאלה: איזה המלצות היית נותנת לכלה לקראת המפגש עם צוות הסלון כלות?

תשובה: "יום הנישואין הוא יומה של הכלה, חשוב מאוד לעשות הכל כדי שהכלה תצא מהסלון בשעה המתאימה ותגיע לצילומים עם חיוך. כל מה שמסביב לחתונה מתפוגג לאחר הערב –  ההרגשה האישית זה מה שנשאר בזכרון, לכן חשוב מאוד שבבחירת השמלה, הכלה תתחבר לאני הפנימי האמיתי שלה.

כמה זמן לוקח תהליך ההכנות לפני יום החתונה?

כמה זמן לוקח תהליך ההכנות לפני יום החתונה?

בדרך כלל כל סידור כלה דורש בין 3 ל 5 מפגשים מקדימים, בהן הכלה בוחרת את השמלה, השרוולים, התחרה המתאימה, התסרוקת, התכשיטים, האביזרים וכמובן המדידות והתפירה על הגוף.

"במפגש הראשון אנחנו בוחרות את השמלת כלה בדרך כלל על פי קטלוג האלבומים, חשוב מאוד שכלה תבחר שמלה לפי האופי שלה ולפי האישיות.פעמים ררבות שאני אומרת לכלה "אל תקשיבי לרעשים ולקולות החיצוניים של הטרנדים או החברות , אם זה לא "את" אל תקחי את זה"

שמלת הכלה גם צריכה להתאים לגוף. אם השמלה בתמונה לא מתאימה למבנה הגוף והכלה לא תאהב את עצמה במראה , אני אמליץ לה שלא לבחור את השמלה הזו אך ורק בגלל שזה כרגע באופנה.

סיפור כלה מרגש

לאחרונה ביקרה אצלי כלה שהייתה לי הכרות מוקדמת עם המשפחה שהם מתושבי ראשון לציון , היא באה עם חברה, ביקרה בסלון אחר ושם לא הבינו אותה והיא שמחה שהבנתי אותה ואת מה שמתאים לה. כשביקשתי ממנה שלמדידות היא תביא את אמא שלה, היא סיפרה שאמא שלה נפטרה. מאוד התרגשתי מזה והבטחתי לה איפור ושיער במתנה, בנוסף גם הבטחתי ללוות אותה בחתונה.

 

תמיד יהיו אורחות בחתונה שיאהבו מה שהכלה בחרה ותמיד יהיו שלא

אין דבר מושלם בעולם – תמיד יהיו אורחות בחתונה שיאהבו מה שהכלה בחרה ותמיד יהיו שלא. הכלה צריכה להיות כנה עם עצמה ולבחור מה שהיא אוהבת הכי הרבה.

"לכל כלה אני ממליצה: תבואי עם אמא גם למדידות וגם כמלווה ליום החתונה – אם זה אפשרי כמובן, היא תמיד תחמיא ותהייה "בראש" של הכלה ותייעץ נכון. יש לזה עדיפות אפילו על פני אחות ובוודאי יותר מחברה – החברות לפעמים מקנאות קצת על כך שהן עדיין לא התחתנו , אפילו אחות עלולה לקלקל מצב רוח לא בכוונה  והגישה שלהן לא תמיד אובייקטיבית"

 

תרומה לקהילה

שאלה: כשפניתי לקונגרס יהודי בוכרה לשאול את מי כדאי לראיין לשיחה על סלון כלות, הפנו אותי אלייך, אמרו שאת תורמת ועושה הרבה צדקה בקהילה – במקביל ראיתי גם שראיינו אותך במגאזין "את" ואפילו בערוץ 10, מאיפה כל הפרסום הזה?

תשובה: "הפנייה לקונגקס יהודי בוכרה זה משהו שבער בי, זו הייתה יוזמה שלי.פניתי למחלקת הרווחה של הקונגרס ואמרתי שאני רוצה לעזור בתחום בו אני יכולה – שמלות כלה. מחלקת הרווחה של הקונגרס החלו להפנות אליי כלות , חלקן יתומות , חלקן במצב כלכלי קשה. אני תורמת את שמלות הכלה ולתסרוקות ולאיפור יש מתנדבות אחרות. חלק מהכלות בוחרות לעשות הכל אצלנו והן משלמות מחיר סמלי על "יום כלה" אבל לא על השמלה.

בדרך כלל הבנות האלה צנועות ואין להן דרישות גבוהות, אבל אני רוצה לקיים את המצווה בשלמות ומשתדלת לתת שירות ברמה גבוהה. לעונג לי הוא לתת את המצווה הזו.

"כך גם התנדבתי במועדוני הנשים בתל אביב, העברתי להן חוגים מיוחדים וסדנאות לשזירת פרחים, לתפירת כריות, לטבעת נישואין, כריות קישוט לסלון ועוד אני מביאה איתי את חומרי הגלם, מחטים, חוטים וכל מה שצריך"

 

 

לגבי ערוצי הטלוויזיה והמגאזינים היוקרתיים

לפני שהם עושים כתבה מסויימת הם מקיימים תחקיר, הם בודקים שלא יעשו כתבה על עסק שייסגר אחרי חודש, הם גם מחפשים איכות, שולחים תחקירן, שואלים לקוחות וכו' וכם הם מזהים איכות ואמינות. בזכות זה שהלקוחות שלי מרוצים ממני הם הגיעו אליי ואני שמחה לקבל את הפידבק הזה מהלקוחות גם בדרך הזו.

לא רק שמלות כלה – גם שמלות ערב

מאוד מקובל שלא רק הכלה , אלא גם האמהות והאחיות מזמינות שמלת ערב יחד עם הכלה ויש גם כמובן שפונות באופן ישיר לשמלות ערב על מנת לקבל מענה לגזרה ולייחודיות שלהן.

"שמלת ערב יוקרתית למשפחה הסובבת את הכלה כל זמן החתונה היא על מנת לתת מראה ברמה גבוהה לאירוע המיוחד הזה ולהוסיף, להחמיא ולהשלים את מראה הכלה"